ЗДО №12 "Ластівка" Ворзель
м Буча

Трудове виховання дітей у цікавій формі

Інтерес до різних видів праці виникає в дітей змалку. Ця зацікавленість, як правило, спочатку поверхова, безпосередня: малюків приваблюють новизна робочого місця, інвентарю, окремі моменти праці. Здебільшого така цікавість буває нестійкою, нетривалою. А пізнавальний інтерес до трудової діяльності проявляється в прагненні оволодіти спеціальними знаннями про неї, набути практичних умінь та навичок, пов`язаних саме з цим видом діяльності.

Ознайомлення дитини – дошкільника із працею дорослих та її безпосередня трудова діяльність є змістом трудового виховання сучасного дошкільного закладу.

В навчальних закладах Ірпеня відбулася акція "Посади свої дерево". Наші вихованці теж не залишилися осторонь.


 

З метою виявлення і підтримки творчої праці вихователів, підвищення теоретичного і методичного рівня вихователів, компетентності, виявлення ініціативи та творчого підходу до створення умов для природоохоронної роботи з дітьми був проведений 16.11.2012 року міський огляд – конкурс на кращу організацію трудового виховання  дітей у дошкільних навчальних закладах Ірпінського регіону.

Одним із конкурсантів цього конкурсу був Дошкільний навчальний заклад № 9 «Ластівка» смт. Ворзель. Педагогічний склад цього закладу приймав участь у таких номінаціях:

Міні городи на вікні

Міні городи на вікні

У старшій групі на міні городі можна побачити укріп та петрушку; у серед ній групі «Сонечко» - овес; у молодшій групі «Казка», у ясельних групах «Ромашка» та «Капітошка» - цибулю. У молодшому віці діти допомагають вихователю доглядати за рослинами, а в середній і старшій вони це роблять самостійно.

Куточки природи

Куточки природи

Кожна група має свій, відповідно віковим категоріям, куточок природи. Малюки дуже радіють, коли треба відмітити стан погоди (сонячно, хмуро, дощ, сніг), пору року, у старшому віці – місяць і день тижня. Вони намагаються зробити все самостійно, без допомоги вихователя.

Наявність у куточку природи рослин. Раціональність їх розміщення, доглянутість.

Наявність у куточку природи рослин

У сучасному суспільстві не всі сім`ї мають вдома справжні рослини. Деяким батькам не вистачає часу прибирати за ними, бо працюють зранку до ночі, деякі не мають площі, де б поставити, а деякі просто не хочуть. Тому знайомство з кімнатними рослинами для дітей цікава подія їх життя. Для малечі щастя помити або полити цю рослинку.

Вихователі нашого садоДопомога батьківчка допомагають розвиватися у цьому напрямку сучасному поколінню, а саме проводять і пошуково – дослідницьку діяльність, і трудові доручення, і чергування у куточку природи. Вчать слідкувати за рослинами як за живими істотами, користуватися тим чи іншим інвентарем. На своєму прикладі показують як це треба робити.

Нашу роботу бачать батьки і так само намагаються допомогти нам. Дізнавшись про те, що наш садочок приймає участь у такому конкурсі одна із мам, яка водить дитину в старшу групу «Бджілка», а саме Ганзяк Вікторія Олександрівна вирішила зробити композицію з овочів під назвою «Дари осені»

 

Сподіваємось, що у цьому конкурсі оцінять старання, досвід, креативність нашого колективу. Будемо чекати результатів.

Електронна реєстрація в ДНЗ "Ластівка"

Ласівка

Яндекс.Метрика

Логін: *

Пароль: *