ЗДО №12 "Ластівка" Ворзель
м Буча

Робота з батьками ЗДО №12 "Ластівка" с Ворзель

Вихователям довіряють найцінніше – дітей, наше майбутнє. Дуже важливо, щоб контакти між сім`єю і дитячим садком були постійні і щирі, бо виховання у дошкільному дитячому закладі і сім`ї – це єдиний, нерозривний процес. Тому батьки дітей беруть активну участь у розвитку дошкільного закладу, а саме: приймають участь у відкритих заходах, у рішенні різних проблемних питань, допомагають у проведенні ремонтних робіт.

З метою всебічного розвитку особистості кожної дитини, в дитсадку проводиться багато свят та розваг. У дошкільному закладі «Ластівка» завжди весело – отже, тут завжди святковий настрій, бо поруч мудрі вихователі, які граються, співають, і навіть змагаються разом з дітьми.

«Золоті» правила для батьків першокласників

  1. Не марнуйте часу дитини! У ранньому дитинстві малюк найкраще сприймає нове, накопичує знання.
  2. Формуйте самоповагу. Висока самооцінка додає сміливості, упевненості, учить ризикувати. Діти мають усвідомити, що успіх, майбутній добробут залежить від них самих.
  3. Навчіть дитину спілкуватися. Є шість умов, за яких у дитини виробляються корисні навички: щира любов до батьків; приязне ставлення до оточуючих; зовнішня привабливість (одяг, манери); можливість спостерігати соціальне спілкування (поведінка батьків, учителів); висока самооцінка; достатній запас слів; уміння підтримувати розмову.
  1. Пильнуйте, щоб дитина не стала «телеманом». Сидіння перед телевізором гальмує в дітей розвиток лівої півкулі головного мозку, що відповідає за розвиток мовлення. Із часом у дитини можуть виникнути ускладнення в спілкуванні.
  2. Виховуйте відповідальність, порядність. Слід не лише пояснювати, що добре, а що погано, а й закріплювати гарні навички, карати за негідні вчинки. За приклад має слугувати гідна поведінка батьків.
  3. Навчіть дитину шанувати сім’ю. Добрі стосунки, любов і повага в сім’ї виховують краще за будь-які лекції.
  4. Подбайте про гарне оточення. Оточення впливає на моральні орієнтири, поведінку дітей. Тому уважно придивіться, з ким дружать ваші діти, поцікавтеся репутацією школи, до якої вони ходитимуть.
  5. Будьте вимогливими! Дітей з високою самооцінкою, почуттям особистої гідності, умінням робити щось краще за інших виховують, зазвичай у сім’ях, де до них ставлять високі вимоги. Але не будьте тиранами!
  6. Привчайте дитину до праці. Певною мірою ви можете запрограмувати життєвий успіх своїх дітей. Не слід надмірно оберігати своїх синів та дочок від труднощів. Нехай вони зрозуміють, що шлях до успіху вимагає певних зусиль.
  7. Не робіть за дітей те, що вони можуть зробити самі. Нехай вони вчаться на особистих помилках, звикають робити щось краще для інших. Якомога більше спілкуйтеся з дітьми!

 

Батьки для дитини мають бути гідним зразком поведінки і вчинків. Тож піклуйтесь про свій авторитет!  

 

 

Пам’ятка для батьків

Режим харчування дитини вдома

Раціональний режим харчування сприяє зміцненню імунітету дитячого організму, нормальному росту та розвитку дитини. Такий режим харчування передбачає суворе дотримання часу прийомів їжі. Меню домашнього харчування має бути збалансованим та містити достатню кількістю білків, жирів, вуглеводів, мінеральних речовин, вітамінів, що сповна забезпечують енергетичні витрати дитячого організму.

Привчайте дитину:

  • перед прийомом їжі обов’язково мити руки з милом, витирати їх індивідуальним рушником, самостійно сідати на стілець та підсовувати його до столу;
  • під час прийому їжі охайно вживати тверду їжу; відламувати хліб маленькими шматочками, заїдати його рідкою їжею (суп, борщ тощо); самостійно їсти ложкою з тарілки, пити з чашки; не обливатись;
  • після прийому їжі користуватися серветкою, вставати зі стільця.

 

Якщо дитина харчується у дитячому садку, відкоригуйте режим харчування вдома, урахувавши поживну цінність їжі, що подається у дошкільному закладі, та часи прийому їжі.

Формуйте у дитини культурно-гігієнічні навички під час вживання їжі. Навчайте малюка підтримувати чистоту навколо себе, бути охайним.

Обговорюйте з дитиною правила розпорядку, пояснюйте їй, що і як треба робити. При цьому важливо виховувати у дитини культуру поведінки, розвивати мовлення, вміння орієнтуватися у навколишньому світі:

  • привчати розуміти призначення й основні якості предметів побуту, називати їх (тарілка велика, маленька, глибока, мілка тощо), вчити розуміти і називати дії з предметами (з чашки п’ють, ложкою їдять тощо);
  • виховувати слухняність, пошану до дорослих;
  • заохочувати висловлювати прохання;
  • навчати словам ввічливості.

Подбайте про те, щоб посуд, з якого їсть дитина, завжди був чисто вимитим, їжа свіжою, щойно приготованою. Свіжі овочі та фрукти перед вживанням обдавайте окропом для знищення патогенних мікроорганізмів.

У разі епідемії гострих кишкових інфекцій чи грипу обов’язково дотримуйтеся порад санітарно-епідеміологічних станцій.

З повагою, старша медична сестра ДНЗ

Г.В. Сергієнкова

Електронна реєстрація в ДНЗ "Ластівка"

Ласівка

Яндекс.Метрика

Логін: *

Пароль: *